RUHSAL BÜTÜNLÜK UYUM VE DENGE İÇİN FITRAT EĞİTİMİ
Her doğan çocuk evrensel sisteme ve düzene uyumlu bir şekilde dünyaya gelir. Bütün insanlar saf, temiz ve evrensel sisteme uyumlu bir şekilde yaratılırlar.
Ancak saf, temiz ve evrensel sisteme uyumlu bir şekilde yaratılan çocuğu anne babası eğitim sistemleri, çevre ve dış etkenler değiştirir, fıtrattan uzaklaştırır, ya da “evrensel sisteme”  uymayan davranışları yapmasına sebep olurlar.
Eğer sistem ve düzene uyumlu bir şekilde fıtrat üzere yaratılan çocuğa dış etkenler tesir etmezse, zaten onların yaratılış programında “evrensel sisteme” teslimiyet vardır. 
Zihin, RUH ve BEDEN  insanı oluşturan mükemmel donanımlardır. Huzurlu mutlu bir hayat için bu üçünün dengede olması gerekiyor.
Zihin, ruh ve beden fıtrat üzere kaldıkları sürece, insan hem kendi ile hem çevresi ile hemde sistem ve düzen ile huzurlu, mutlu ve barış içinde yaşar.
Bu bakımdan sistem ve düzenin içine tertemiz doğmuş ama daha kendisinin ne olduğunun farkına varmadan bazı yapay sistemlerin eline düşmüş ve onlar tarafından eğitime ve öğretime tabi tutulmuş bu insanların kendi SAF BİLİNÇ’lerinin farkına varmaları ÖZ’lerini tanımaları ve FITRAT’larıyla yüz yüze getirilmesi için FITRAT EĞİTİMİ ile buluşmaları gerekmektedir.
FITRAT EĞİTİMİ;
Bu dünyaya gelen tertemiz bebekleri yeryüzüne onlardan önce teşrif etmiş olanların oluşturmuş olduğu yanlı(ş) DÜŞÜNCE DUYGU ve DAVRANIŞ kalıplarından ve birikmiş olan kolektif hevaya bağlı zihinden korumak için ve kirlenmiş bireylerin ARINMASI için oluşturulmuştur.