Arayış

Ahmet Büyükaslan / Yazılım
Hayatta bazı insanlar mizaçları gereği hep bir merak bir arayış içindedirler. Nereden geldik, ne için varım, eşyanın hakikati nedir. Ve bunun gibi onlarca soruyu zihinlerinde dolandırır dururlar. Bu sorulara yanıt bulabilmek için ise farklı farklı bir çok bilgi kaynağını ve öğretiyi araştırır ve sorgularlar. Bazen buldukları tatmin eder gibi olsa da hiç bir zaman yetmez ve bir sonraki kaynağa geçer. Halbuki sorun elde ettikleri kaynaklardan ziyade bu kaynakları zihinlerinde nasıl yorumlayacaklarını ve içselleştireceklerini bilememelerinde yatar.
İşte fıtrat eğitimi tam olarak bunu yapmanızda size bir anahtar bir fihrist olur. Hakikati arayışta  hak ve batıl olanı ayırmanızda, uyanık olmanızda, bilinçsel farkındalığınızın yükselmesinde size yardımcı olur. Böylece arayışınızda elde ettiğiniz bilgiyi hakikat süzgecinden rahatlıkla geçirerek yorumlamanızda size bir anahtar olur.
Fakat bir konuda sizi uyarmak isterim. Fıtrat eğitimi sizin için bir anahtardır. Güzel bir araçtır. Sizin hangi yolu benimsediğinizle ilgilenmez ve fakat bu yolun hakikatli bir yolmu yoksa batıl bir yolmu olduğunu anlamanızda size yardımcı olur. Ama tercih ve seçim her zaman sizindir. Mükafatta sizin cezada sizindir.

Bu bağlamda Sefer Yeşil beye arayışımda bana anahtar olacak olan bu eğitimi benimle paylaştığından dolayı müteşekkirim. Saygılarımla.