Hepimizin Yolculuğu

Mustafa PARLA/Bilgisayar Mühendisi
Bütün insanlığın dini olan İslam dinini en sade ve tüm insanlığın anlayabileceği şekilde anlatan bu eğitim ile tanışmaktan memnuniyetimi belirtmek isterim. Tüm insanlığın dini; kabul etseler de etmeseler de İslam dini tüm insanlığın dinidir. Çünkü bu din aynen balıkların içinde yaşadığı su gibidir. Balıklar suyun varlığını reddetse de etmese de o sistemde yaşarlar. Bende bu eğitim ile İslam dininin içinde bulunduğumuz bir sistem olduğunu ve onunla uyumlu yaşamanın insanı mutlu edeceğini anladım ve gördüm.
Bu eğitim ile insanların üzerinde bir yük, ekstra yapılması gereken işler bütünü olarak gördüğü dinin aslında öyle olmadığı içinde bulunduğumuz bir sistem olduğunu öğrendim ve bundan ötürü çok mutlu oldum. Alışveriş yapmak, eğitimle uğraşmak, siyaset (Siyaset = İnsanlarla olan sosyal ilişkilerimizdeki duruşumuz.), aile içi davranışlarımız, yemek yemek gibi sayısız davranışlarımızın hepsinin dinin birer ürünü olduğunu öğrendim.
Davranışlarımızın arka planındaki işleyen sistemi insana deşifre ederek insanın İslam sistemine uyumlu yaşamasının yolunu gösteren bu eğitim metodu sistemden seni uzaklaştıran saptırıcıları tanıtarak senin sisteme uyumsuz olmaman gerektiğini ve onlardan korunma yollarını gösterir.  Kendi iç dünyandaki (varsa) huzursuzluğun, sosyal hayatın getirdiği huzursuzlukların nereden geldiğini bilerek yaşamayı ve onlardan etkilenmemeyi öğretir. Hayat yolculuğunda bizden beklenenin İslam sistemini kuran İlah’a itaat etmek ancak bizi itaatsizliğe çekmeye çalışan yapılara karşı uyanık olmayı yani bilinçli olmayı; adeta bir otomatik pilotlu yaşantıdan direksiyonunda siz olduğunuz bir yaşantıya sevk etmeyi öğütler bu eğitim.
Sefer Yeşil’in dediği gibi FITRAT EĞİTİMİ  Var Olan sistemin FARKINDALIĞIDIR.
Hepimizin yolculuğu olan dünya hayatında bu değerli eğitimi insanlarla paylaşan Yeşil Yolculuğa ve Sefer Yeşil ‘e sonsuz teşekkürler.