Uyanış

Ahmet Künet / Öğretmen
İnsanlar bazen akıp giden hayatın ritmine ayak uydurup günü yaşamanın vermiş olduğu vurdumduymazlıkla herşeyin aslında çok güzel gittiğini, sorgulanması gereken hiçbir şeyin olmadığını düşünürler. Yani çok derin ve bir o kadar da ağır bir uykuya dalmışlardır.Ama bu uyku öyle bir uykudur ki nasıl uyanacağını bilmediğin için birinin seni uyandırmasını bekleyip uyumaya devam edersin.
 Aslında yukarda yazılanlar benim iki sene önceki, yani tevhit eğitimi ile tanışmadan önceki yaşamımın geniş özeti diyebilirim. Geniş diyorum çünkü yirmi yıllık hayatım sadece bu yazdıklarımdan ibaret. Nasıl bir hayat bu; içinde yaşanılan anı en güzel şekilde yaşayıp geçmiş ve gelecek namına hiçbir şey düşünmeden, yaşanılan günü bitirmenin telaşında yaşanılan bir hayat. İşte tevhit eğitimi sayesinde bu derin uykudan uyanmanın zamanı geldiğini anladım.Eğitim bana sorgulamayı öğretti. Hayata kur’ an ve kainat penceresinden bakmayı, belki de en önemlisi kendimi; yani özümü tanıttı. İnsanın yaratılışındaki mucizeyi ve  bu mucize karşısında insanın da  sadece tercihi ile var olduğunu  yani; tercihin aslında insanın özünü oluşturduğunun farkına vardım.
Belli bir sistemi ve programı olan tevhit eğitimi sadece eğitimden ibaret değil. Eğitimi aldığımız Sefer YEŞİL ve diğer eğitim arkadaşlarım sayesinde çok neşeli ve bir o kadar da güzel vakitler geçirdik. Eğitimi alacak arkadaşlara en büyük tavsiyem; Bu eğitimi kendilerine gerçek manada bir rehber kabul edip ona göre hayatlarını idame ettirmeleridir.